התמונה להמחשה בלבד

גדרות לחצר בזול – הרעיונות הטובים ביותר לגדרות לגינה שמוסיפים נופך דקורטיבי

גדרות לחצר בזול – הרעיונות הטובים ביותר לגדרות לגינה שמוסיפים נופך דקורטיבי לחצר

הידעתם שהגדר בגבולה הדרומי של ישראל, שהינה בעיקרה גדר כאמצעי אבטחה, עלתה על פי הערכות כ-1.4 מיליארד שקל? זה מראה על ההשקעה המשמעותית שיכולה להיכנס לגידור. אבל בכל הנוגע לגנים הפרטיים שלנו, ההשקעה היא לא רק בביטחון אלא גם באסתטיקה ובפונקציונליות.

גדרות לגינה הן חלק חיוני בכל גינה, ומספקות לא רק ביטחון אלא גם הזדמנות לשפר את היופי של המרחב החיצוני שלכם. בין אם בבעלותעם גינה פרטית, בית עם גינה או גינה עם בריכה, ישנם רעיונות רבים לגדר שיכולים להוסיף נופך דקורטיבי לחצר שלכם. בואו נבחן כמה מהרעיונות האלה.

ראשית ברור כי מחיר ואסתטיקה הם שני גורמים מרכזיים בבחירת גדר לחצר בגינה. רעיון ייחודי וחסכוני הוא ליצור קיר מעקה עסיסי במחיר טוב או לחלופין לחפש משהו ייחודי ויקר במתאים לכיסכם

קקטוס חי – גדר חיה

אם אתם מחפשים משהו אקזוטי ומיוחד יותר, תשקלו לגינה קיר קקטוס חי. סוג זה של גדר כולל שתילת מגוון של קקטוסים לאורך גדר דקה חזקה. הקקטוסים משמשים מחסום טבעי לבני האדם ולחיות הבר ויוצרים מראה אסתטי ייחודית בהשראת מדבר. המחירים עבור סוג זה של גדר יכולים להשתנות בהתאם לסוגי הקקטוסים בהם משתמשים ולגודל הגינה, שימו לב כי התחזוקה קטנה ביותר, השקייה וזהו, אולי מדי פעם גיזום ולא מעבר לכך.

הבנת התחזוקה וההקמה של קיר מעקה קקטוס

יצירת קיר מעקה קקטוס יכול להיות פרויקט ייחודי ויפה. עם זאת, חיוני להבין את התחזוקה וההקמה של גדר כזו. להלן מספר דברים שחשוב לשאול בהגיעכם להחלטה בנושא.

 1. באיזה סוג של קקטוסים עליעם להשתמש עבור קיר מעקה הקקטוס? בחירת הקקטוסים תהיה תלויה באקלים המקומי ובהעדפה האישית. כמה אפשרויות פופולריות עבור גינות קקטוסים חיצוניות כוללות את הקקטוסים הקוצניים, חבית הזהב והסגוארו. מינים אלה עמידים, גדלים היטב במגוון תנאים ויכולים ליצור השפעה חזותית מרשימה.
 2. איך שותלים את הקקטוסים? יש לשתול קקטוסים באדמה מנקזת היטב כדי למנוע ריקבון שורשים. אתם יכולים להשתמש בתערובת קקטוסים או ליצור משלכם על ידי שילוב אדמת עציצים רגילה עם חול גס ופרלייט. בעת השתילה, ללבוש כפפות כדי להגן על הידיים שלכם מקוצי הקקטוס. חפרו בור מספיק עמוק לשורשי הקקטוס, מניחים את הקקטוס בתוך החור וממלאים באדמה.
 3. באיזו תדירות עליכם להשקות את הקקטוסים? קקטוסים הם צמחים עמידים לבצורת, ולכן הם אינם זקוקים להשקיה תכופה. בקיץ, השקיה פעם בשבוע צריכה להספיק. בחודשים הקרירים יותר, ניתן להפחית את ההשקיה לפעם בחודש. השקיית יתר עלולה להוביל לריקבון שורשים, ולכן עדיף לטעות בצד של תת השקיה.
 4. האם אתם צריכים לגזום את הקקטוסים? גיזום בדרך כלל אינו הכרחי עבור קקטוסים. עם זאת, אם קקטוס גדל יתר על המידה או מפתח חלק חולה או פגום, ייתכן שיהיה עליכם לגזום אותו. השתמשו בסכינים חדות ונקיות או מזמרה כדי להסיר את החלק הפגוע, ולבשו תמיד כפפות מגן.
 5. איך מגנים על הקקטוסים בחורף? קקטוסים רבים עמידים לכפור, אך אם אתם גרים באזור עם חורפי וקשה, ייתכן שתצטרכו לספק הגנה מסוימת לקיר מעקה הקקטוס שלכם. כיסוי הקקטוסים בבד כפור יכול לעזור להגן עליהם מפני טמפרטורות קיצוניות. לחילופין, ניתן להתקין מבנה זמני כדי להגן על הקקטוסים משלג וקרח.

לסיכום, קיר מעקה קקטוס יכול להיות תוספת יפה וזולת תחזוקה לגינה שלכם. עם טיפול ותשומת לב נכונים, גדר הקקטוס שלכם יכולה לשגשג ולספק גבול ייחודי ומושך את העין לחלל החיצוני של הבית הפרטי שלכם.

גדרות אלומיניום והשוואתן לקירות מעקה קקטוס

גדרות אלומיניום הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים רבים בשל העמידות, הנראות, עיצוב ודרישות התחזוקה הנמוכות שלהן. עם זאת, איך הם משתווים לבחירה יותר לא שגרתית כמו קיר מעקה קקטוס? אם אתם כבר שוקלים לרכוש גדרות לחצר בזול אז בואו נעמיק בפרטים הספציפיים של גדרות אלומיניום ונענה על כמה שאלות נפוצות לגבי תחזוקה והקמתן.

 1. מהם היתרונות של גדר אלומיניום? גדרות אלומיניום ידועות בחוזקן ובעמידותן. הם עמידים בפני חלודה, מה שהופך את הגדרות הללו לבחירה מצוינת עבור אזורים עם תנאי מזג אוויר קשים, רוח גשם ושמש. בנוסף, גדרות אלומיניום הן ורסטיליות מבחינת עיצוב וניתן להתאים אותן לכל מתחם רלוונטי. הם גם קלים יחסית להתקנה ודורשים תחזוקה מינימליסטית.
 2. כיצד ניתן להתקין גדר אלומיניום? התקנת גדר אלומיניום כוללת בדרך כלל הצבת עמודים בבטון, הצמדת לוחות הגדר לעמודים והתקנת שערים או אביזרים כלשהם. זה פרויקט שיכול להיעשות על ידי בעל בית במידה ויש לו גישה לעבודה מסוג זה, אבל אנשים רבים בוחרים לשכור אנשי מקצוע או הנדימן כדי להבטיח שהגדר תותקן בצורה נכונה ובטוחה.
 3. כיצד אוכל לשמור על גדר אלומיניום? גדרות אלומיניום דורשות מעט מאוד תחזוקה. אין צורך לצבוע או להכתים אותם, והם עמידים בפני חלודה וקורוזיה. כדי שגדר אלומיניום תיראה במיטבה, פשוט נקה אותה מעת לעת עם מים וסבון עדינים.
 4. כיצד משתווה עלות גדר אלומיניום לקיר מעקה קקטוס? העלות של גדר אלומיניום יכולה להשתנות מאוד בהתאם לגודל הגדר, מורכבות ההתקנה וסוג האלומיניום הספציפי בו נעשה שימוש. עם זאת, באופן כללי, גדרות אלומיניום נוטות להיות יקרות יותר מקירות מעקה קקטוס בשל עלות החומרים וההתקנה.
 5. איך גדר אלומיניום בהשוואה לקיר מעקה קקטוס מבחינת אסתטיקה? האסתטיקה של גדר אלומיניום לעומת קיר מעקה קקטוס יכולה להיות סובייקטיבית ותלויה בהעדפה אישית. גדרות אלומיניום מציעות מראה מלוטש ומודרני וניתנות להתאמה אישית בסגנונות וצבעים שונים. מצד שני, קיר מעקה קקטוס מספק אסתטיקה טבעית ייחודית שיכולה להיות מושכת במיוחד בנופים מדבריים או בסגנון דרום מערבי.

בעוד שלגדרות אלומיניום ולקירות מעקה קקטוס יש את היתרונות שלהם, הבחירה הטובה ביותר תהיה תלויה בצרכים, בהעדפות ובתקציב הספציפיים שלכם. שתי האפשרויות יכולות לספק גבול בטוח ואטרקטיבי לגינה שלכם, האחת זולה יותר ואילו השנייה אומנם יקרה יותר בעלות ההקמה אך העלות של התחזוקה במידה ונסתכל לטווח הארוך תהיה קטנה יותר.

מאמרים נוספים:

התקנת קיר קקטוס וגדרות אלומיניום: ניתוח השוואתי

אם מחפשים גדרות לחצר בזול אז ההשוואה ממלאת תפקיד מרכזי בהגדרת העיצוב והפונקציונליות של הגינה. בעוד שלאפשרויות המסורתיות כמו גדרות עץ יש את הקסם שלהן, בחירות לא שגרתיות כמו קירות קקטוס וחלופות מודרניות כמו גדרות אלומיניום צוברות פופולריות. ישנה חשיבות מרובה ובצדק של תכנון ותקצוב קפדניים בהתקנות גדרות, גם כאשר מדובר בגדרות לגינה, הסיבה פשוטה ביותר אם לא תשוו לא תדעו מה נכון ביותר עבורכם ולא תיקחו בחשבון את כל האספקטים הכלכליים ויותר מזה את האספקט של התחזוקה.

ננסה להשוות בין התקנת שני סוגים שונים של גדרות לגינה – קיר הקקטוס הידידותי לסביבה וגדר האלומיניום החלקה והמעוצבת.

התקנה של גדר קיר קקטוס

גדרות לגינה זולות כמו קיר קקטוס יכולות להיות אופציה מצוינת למי שמחפש פתרון ייחודי וידידותי לסביבה. להלן חמש יתרונות של התקנת גדר קיר קקטוס:

 • עלות נמוכה: קירות קקטוס זולים יחסית להתקנה. המחיר תלוי בעיקר בעלות הקקטוסים, שיכולה להיות די משתלמת, במיוחד אם אתם שותלים אותם בעצמכם.
 • ידידותיים לסביבה: קירות קקטוס ידידותיים לסביבה מכיוון שהם דורשים מעט מים ותחזוקה, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אקלים צחיח.
 • התקנה קלה: התקנת קיר קקטוס היא פשוטה יחסית. זה כרוך בנטיעת הקקטוסים לאורך גדר או מבנה קיימים, בניית תשתית של מים ולא יותר מזה.
 • תחזוקה נמוכה: לאחר הקמה, קירות הקקטוס דורשים תחזוקה מינימלית. הם צריכים השקיה לעיתים רחוקות וללא גיזום, הקקטוס גודל בצורה פראית.
 • נראות אסתטי ועיצוב: קירות קקטוס מוסיפים אסתטיקה ייחודית לגינה שלכם, ומספקים גבול טבעי ומושך את העין.

חסרון אחד הוא שלוקח זמן רב עד שקירות קקטוס גודלים ומתבססים (ישנה כמובן האפשרות לרכוש קקטוסים בוגרים בתוספת בתשלום). הם גם עשויים שלא לספק פרטיות כמו סוגים אחרים של גדרות.

התקנה של גדר אלומיניום

גדרות אלומיניום לגינה הן בחירה פופולרית נוספת בשל העמידות והעיצוב הדקורטיבי והמודולרי שלהן. להלן חמש נקודות חוזק של התקנת גדר אלומיניום:

 • עמידות: גדרות אלומיניום הן עמידות מאוד ועמידות בפני חלודה, מה שהופך אותן לאופציה שתישמר לקופה ארוכה יותר מהרגיל.
 • ניתנות להתאמה אישית: ניתן להתאים אישית גדרות אלומיניום בסגנונות וצבעים שונים כדי להתאים לעיצוב של הגינה שלכם.
 • התקנה קלה: גדרות אלומיניום קלות יחסית להתקנה, כאשר יצרנים רבים מציעים ערכות התקנה של עשה זאת בעצמך.
 • תחזוקה נמוכה: גדרות אלומיניום דורשות תחזוקה מינימלית. אין צורך לצבוע או להכתים אותם וניתן לנקות אותם בקלות עם מים וסבון.
 • אבטחה: גדרות אלומיניום מספקות רמת אבטחה גבוהה, מה שהופך אותן לאופציה טובה עבור גינות הדורשות גבול מאובטח, ניתן להזמין במספר גדלים, ללא שקיפות או עם שקיפות חלקית וניתן לשלוט בכך בזמן ההזמנה (שאלות את המומחים שלנו או עיינו בקטלוג).

חסרון אחד של גדרות לחצר בזול מסוג אלומיניום הוא העלות. המחיר של ההקמה והחומר של גדרות אלומיניום עלולה להיות גבוה יותר מאשר אפשרויות אחרות, במיוחד אם אתם בוחרים בעיצוב מותאם אישית או בהתקנה מקצועית על ידי איש מקצוע.

גם לגדרות קיר קקטוס וגם לגדרות אלומיניום יש יתרונות וחולשות. הבחירה הטובה ביותר תהיה תלויה בצרכים, בהעדפות ובתקציב הספציפיים שלכם. בין אם אתם מחפשים גדר לגינה זולה המוסיפה עיצוב ייחודי לגינה שלכם, או גדר אלומיניום עמידה ובטוחה ודקורטיבית, שתי האפשרויות יכולות לספק גבול יעיל ואטרקטיבי לגינה שלכם.

ייעוץ חינם עבור גדרות אלומיניום

yes
כמה עולה גדר אלומיניום
התמונה להמחשה בלבד

הבנת העלות: כמה עולה גדר אלומיניום איכותית?

כמה עולה גדר אלומיניום? השקעה בגדר אלומניום היא החלטה משמעותית עבור כל בעל בית. ישנן לא מעט אפשרויות זמינות, גידור...
גדרות אלומיניום לגינה
התמונה להמחשה בלבד

מדוע גדרות אלומיניום לגינה הן הבחירה הטובה ביותר?

בשנים האחרונות גבר הביקוש לגדרות אלומיניום עבור גינות וחצרות ברחבי ישראל, דבר אשר משקף מעבר לאפשרויות עמידות, מסוגננות וידידותיות יותר...
חוק הגדרות
התמונה להמחשה בלבד

חוק גדרות בין שכנים ובכלל- כל המידע שצריך לקבל

חוק גדרות בין שכנים – בניית גדר בין שני בתים – מה החוק אומר? בישראל, דיני גדרות בין שכנים הם היבט...
עיצוב הבית
התמונה להמחשה בלבד

עיצוב הבית עם גדר אלומיניום

האבולוציה של עיצוב הבית: אימוץ אלומיניום בחיי היוקרה שלכם בעולם ההולך ומתפתח של אדריכלות ועיצוב הבית, שילוב חומרים חדשניים ממלא...
עיצוב פנים
התמונה להמחשה בלבד

עיצוב פנים – נתונים שיכולים לעזור לכם בהחלטות

עיצוב פנים – קצת נתונים. ענף עיצוב הפנים בישראל היה עד למגמות וצמיחה בולטות. נכון לשנים האחרונות, השוק העולמי לשירותי...
גדרות לחצר בזול
התמונה להמחשה בלבד

גדרות לחצר בזול – הרעיונות הטובים ביותר לגדרות לגינה שמוסיפים נופך דקורטיבי

גדרות לחצר בזול – הרעיונות הטובים ביותר לגדרות לגינה שמוסיפים נופך דקורטיבי לחצר הידעתם שהגדר בגבולה הדרומי של ישראל, שהינה...
כלי נגישות

Powered by - Wemake