3 המלצות לגדר לבית שחובה להכיר

הגדר המקיפה את הבית שלנו בעלת משמעות גדולה לבני הבית. הן עוזרות להגן מפני פורצים ואף בעלי חיים המסתובבים חופשי, נחשבים לחלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית והגינה וכמובן גם על הדרך מציגה לעולם שבחוץ רושם ראשוני לגבי בעלי הבית. על הגדר להיראות טוב אך גם להיות פונקציונאלית ושימושית, עמידה לאורך שנים ולהיות מותקנת בצורה מקצועית.

החשיבות של גדר לבית פרטי:

בואו נדבר תחילה על החשיבות של גדר לבית. יש כאלה שעושים גדר המקיפה את הבית רק כי ככה נהוג ומקובל, בעיקר במושבים. הגדר היא סוג של תוחם לשטח הפרטי של המשפחה והיא מקיפה את כל הבית: גם את החזית כלפי מבקרים מבחוץ וגם כחוצץ בין השכנים. מלבד תחימת האזור שלנו הגדר גם משמשת להגנה ובטיחות. לא רק מפני פורצים אלא גם מפני בעלי חיים מבחוץ ואם יש לכם גם בעלי חיים זה ימנע מהם לברוח לשטח זר או אל הכביש. הנה כמה טיפים חשובים לבחירה והתקנה של גדר לבית פרטי.

#1 – גדרות לחצר מחומרי גלם שונים:

כאשר אתם בוחרים גדרות לחצר הבית שלכם אתם תחשבו קודם כל על חומר הגלם ממנו עשויה הגדר. חומר הגלם ישפיע על העיצוב, הנראות, אופן הבנייה/ההרכבה של הגדר, על העמידות לאורך זמן, על התחזוקה הנדרשת ועוד. כך למשל רבים אוהבים גדר מעץ. הנראות היא של בית כפרי, עיצוב כפרי, חיבור לטבע, צבעים חומרים יפים ותחושה מרגיעה וטובה. העניין הוא שגדר מעץ לרוב תהיה יקרה יותר מגדרות אחרים ולא רק חומרי הגלם וההתקנה אלא גם התחזוקה השוטפת. צריך אחת לכמה זמן למרוח חומר נגד מזיקים ונגד מזג האוויר, לצבוע את הגדר מחדש ועוד. גדר מאלומיניום למשל לא תחליד בגשמי החורף, תהיה עמידה מספיק גם בשמש ובכלל תחזיק מעמד לאורך שנים רבות עם מינימום של תחזוקה. גדר זו תגיע במגוון עיצובים ואפשרויות אולם החיסרון הוא שלא כל אחד מתחבר לגדר מסוג זה.

#2 – גדרות לבית פרטי – בטיחות וביטחון:

הפרמטר הבא שנרצה לחשוב עליו הוא נושא הבטיחות. זה עשוי להתבטא בכמה דרכים. ראשית לא פעם אנו שומעים על פריצות לבתים. פריצות אלה נעשות לרוב בבתי קרקע במושבים שבאזור יש אכיפה נמוכה מבחינת ביטחון. מבלי לנסות להיכנס לראש של פורץ כמובן – סביר להניח שהם יעדיפו מטרות קלות יותר לכניסה ויציאה. בית המוקף גדר גבוהה עשויה להאט את הכניסה והיציאה ולהגדיל את הסיכוי שמישהו יבחין בהם ויקרא למשטרה. החזקת כלב בגינה ו/או הצגה של שילוט "זהירות כלב נושך" בכניסה גם כן יכול לסייע מבחינת הבטיחות. דאגו שהגדר תהיה מספיק גבוהה שלא ניתן יהיה לראות את הגינה שלכם מבחוץ ושתהיה מספיק חזקה ואטומה. הפרמטר הנוסף מתקשר לכניסה של בעלי חיים משוטטים לגינה שלכם שתימנע עם התקנת הגדר.

#3 – גדרות בהרכבה עצמית או הזמנת איש מקצוע?

לבסוף תצטרכו להחליט אם תרצו לחסוך את עלויות ההתקנה ולקנות גדר פשוטה יותר, מוזלת יותר וכזו המוכנת כבר להתקנה. אלה יהיו גדרות בהרכבה עצמית שתוכלו להתקין בעצמכם אם יש לכם זוג ידיים טובות. 

ייעוץ חינם עבור גדרות אלומיניום

עיצוב הבית
עיצוב הבית עם גדר אלומיניום

האבולוציה של עיצוב הבית: אימוץ אלומיניום בחיי היוקרה שלכם בעולם ההולך ומתפתח של אדריכלות ועיצוב הבית, שילוב חומרים חדשניים ממלא תפקיד מרכזי בעיצוב האסתטיקה והפונקציונליות

כלי נגישות

Powered by - Wemake