גדרות לגינה מאלומיניום – ביטחון בשילוב של יופי

גדרות לגינה מאלומיניום – ביטחון בשילוב של יופי

השוואה בין סוגים שונים של גדרות מחייבת התייחסות לחומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לבנות ולייצר אותן. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של אלומיניום, איך הם באים לידי ביטוי בגדר שיכולה להתאים גם לחצר וגם לגינה ומה משפיע על המחירים

גדרות לגינה מאלומיניום – בטיחותי ויפה

גדר היא אלמנט חובה שצריך להיות חלק בלתי נפרד מהגינה, המרפסת או הגג. כל חלל חוץ זקוק לגדר, שאמורה למלא בעת ובעונה אחת כמה תפקידים שונים. ראשית, הגדר אחראית על תחושת הביטחון האישי. הגדר מייצרת הרתעה ומקשה פיזית על מעבר בין המרחב הציבורי למרחב האישי, כמו גם קובעת במידה רבה עד כמה נרגיש בטוחים להשאיר בחוץ ציוד, רהיטים, חפצים, משחקים של הילדים, צעצועים וכן הלאה.

שנית, לגדר יש תפקיד אסתטי. הגדר היא הדבר הראשון שרואים כאשר מסתכלים על הבית, בין אם מדובר על צמוד קרקע, על דו-משפחתי או על בניין מגורים עם כמה דירות שונות. בכל אחד מהמקרים האלה, הגדר הופכת מהר מאוד לחלק מהמבנה ולכן יש לה השפעה אסתטית. בטווח הארוך, הגדר גם קובעת את מחיר הנכס והשווי שלו. זו סיבה מספיק טובה להשקיע בגדר ולהפוך את ההוצאה להשקעה משתלמת.

גדר לגינה בזול עם שירות והטובים ביותר

השאלה היא איך בוחרים את הגדר המתאימה. מטבע הדברים, קיימים הבדלים גדולים יחסית בין סוגים שונים של גדרות וגם פערי מחירים של עשרות אחוזים. לכן הפתרון הוא להתחיל בהשוואה בין הגדרות על פי חומרי הגלם שבהם השתמשו כדי לבנות ולייצר אותם. ככל שמקדימים להתייחס אל חומרי הגלם, כך מגדילים את הסיכוי לבחירה מושכלת ונכונה.

השוואה בין סוגים שונים של גדרות מגלה את ההבדלים בין אלומיניום, עץ וברזל. לרוב, זה גם השלב שבו רואים את היתרונות הבולטים של גדרות אלומיניום לעומת כל יתר האלטרנטיבות. בשלב הבא, כל שנותר הוא להשקיע בדגמים של אלומיניום רגיל או אלומיניום דמוי עץ וכך ליהנות מהערך המוסף של גדרות לגינה במחיר משתלם.

מלבד חומרי הגלם של שער לגינה או כאמור גדר, כדאי שנבדוק מי לוקחים אחריות על ההתקנה. המטרה היא לא רק למצוא גדרות בזול, אלא גם לעשות את זה מול חברה שמתחייבת לספק לנו שירות טוב ואמין.  לכן כדאי לקבל המלצות על חברות שמתמחות בהקמת גדרות ולבדוק מה הן מציעות. לאחר מכן, נרצה לברר לגבי פרופיל אלומיניום מחיר אספקה בלבד לעומת מחיר של אספקה פלוס התקנה ונשאל כמה זמן אחריות מקבלים.

במילים אחרות, השוואת מחירים בין סוגים שונים של גדרות לגינה מבוססת על שורה ארוכה של שיקולים. היא לעיתים קרובות מושפעת בעיקר מהשאלה באיזה חומרי גלם אנחנו משתמשים על מנת לבנות את הגדר, אבל לא פחות חשוב שנוודא מידות ואסתטיקה. כך למשל גדר נמוכה לגינה תתאים לסגנון עיצוב כפרי וקלאסי אבל בעיקר לבתים שבהם אין סכנת פריצה, בעוד גדר גבוהה יותר תהיה רלוונטית לאזורים סואנים או לסגנון עיצוב מודרני.

אחרי התחזוקה כבר אפשר לקבל שירות מקצועי מהחברה שמבצעת את ההתקנה. השירות הזה חשוב אם למשל יש בעיה בציר של השער המרכזי, אם רוצים להחליף את הפרזול של הגדר או אם מעוניינים לצבוע מחדש את העץ או האלומיניום. כמובן שגם אלומיניום וגם גדר ברזל לגינה ניתן לתחזק לגמרי עצמאית, אבל בכל זאת חשוב לשמור על קשר עם החברה המבצעת ובעיקר לנצל את תקופת האחריות שמגיעה לנו על פי ההסכם המקורי.

גדר ברזל או אלומיניום?

לכל חומר גלם יש את המאפיינים שלו כאשר בונים ומשווים בין גדרות. הבעיה היא שכולנו יודעים לזהות את התכונות המיוחדות של עץ, אבל לא רבים מתייחסים באופן פרטני אל ההבדל בין אלומיניום וברזל. לכן כדאי לשים לב להבדלים כפי שהם באים לידי ביטוי בכמה תכונות:

  • עמידות – גם הברזל וגם האלומיניום מאוד עמידים מבחינת חוזק וביטחון אישי. מנגד, הברזל עלול לספוג חלודה בעוד האלומיניום עמיד בפני שיתוך. באקלים חם ולח כמו ישראל, עמידות בפני שיתוך וקורוזיה משחקת תפקיד משמעותי ומקנה לדגמים של גדר אלומיניום הייטק יתרון מובנה. בטווח הארוך, האלומיניום שעמיד יותר מהברזל נוח מאוד לתחזוקה וקל לנקות אותו בלי לחשוש מהופעת כתמי חלודה.
  • גמישות – אלומיניום הוא חומר גלם שיותר קל לעבוד איתו לעומת מתכת וברזל. לאלומיניום רמת גמישות מסוימת, שעוזרת להתאים את העיצוב שלו לצרכים של קהל היעד והלקוחות. הגמישות מבטיחה התאמה מושלמת של הגדר למידות של החצר או הגינה והיא גם קריטית לתוצאה האסתטית המבוקשת.
  • עלויות – למרות היתרונות המובנים של האלומיניום, הוא עדיין זול ונגיש יותר לעומת הברזל. בזכות העלויות הנמוכות של האלומיניום ניתן להשתמש בו על מנת לעצב את כל סוגי הגדרות ולהיעזר בהן גם בבתים פרטיים וצמודי קרקע.

לסיכום, בחירת הגדר צריכה להיות חלק חשוב בעיצוב הגינה או החצר. לגדר יש השפעה על הביטחון האישי והעיצוב, על ערך הנכס ועל התפעול והתחזוקה שלנו. אם רוצים ליהנות מהגדר לאורך זמן, כדאי להשוות בין חומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לבנות אותה. ברוב המקרים, נגלה את היתרונות המשמעותיים של האלומיניום ונעניק לו עדיפות על פני ברזל או עץ.

ייעוץ חינם עבור גדרות אלומיניום

עיצוב הבית
עיצוב הבית עם גדר אלומיניום

האבולוציה של עיצוב הבית: אימוץ אלומיניום בחיי היוקרה שלכם בעולם ההולך ומתפתח של אדריכלות ועיצוב הבית, שילוב חומרים חדשניים ממלא תפקיד מרכזי בעיצוב האסתטיקה והפונקציונליות

כלי נגישות

Powered by - Wemake